Rehabilitacja ruchowa

Jako fizjoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest uczęszczanie na rehabilitację ruchową. Choć często niedoceniania – pozwala powrócić do sprawności nie tylko po urazie czy wypadku, ale także długotrwałej chorobie. Ćwiczenia miejscowa i równoważne się ją również w przypadku polepszenia adaptacji organizmu do wysiłku fizycznego czy korygowaniu wad postawy. To doskonałe rozwiązanie dla dzieci, dorosłych i osób starszych, które chcą się cieszyć zdrowiem fizycznym na kolejne lata! Dobrze poprowadzona rehabilitacja ruchowa połączona wraz z fizykoterapią czy technikami manualnymi, może być rewelacyjnym rozwiązaniem w przypadku leczenia kręgosłupa, rwy barkowej czy innych chorobach układu ruchu.

Zapewniamy ćwiczenia korekcyjne doskonałe nawet dla małych dzieci. Dzięki nim zapewnisz im poprawny wzrost, zdrowy i silny kręgosłup oraz stabilną postawę. Dobrze rozwijający się organizm zachowuje prawidłową postawę, co minimalizuje pojawienie się schorzeń w obrębie układu ruchu. Osobom trenującym polecamy ćwiczenia stabilizacyjne, które zapewnią Ci silne i mocne ciało. Dzięki nim zniwelujesz szanse wystąpienia urazów oraz nagłych bóli.

Usprawnianie po udarach i wylewach

Prowadzimy usprawnienia Pacjentów po udarze i wylewie, które przede wszystkim skupiają się na przywróceniu chodu. W takich przypadkach doskonałą metodą jest terapia PNF prowadzona według technik neurofizjologicznych, a także korzystanie ze specjalistycznej bieżni. Ponadto prowadzimy ćwiczenia oddechowe, usprawnianie pracy rąk i nóg, a także stymulujemy krążenie, zapobiegając tym powstawanie zakrzepów. Dodatkowo staramy się jak najbardziej zapobiec unieruchomieniu i zmniejszyć stopień dysfunkcji Pacjenta. Największą uwagę przykładamy do systematyczności – tylko ona bowiem pozwoli w oczekiwany sposób wpływać na komórki nerwowe niedotknięte udarem lub wylewem.

Z nami zwiększysz wydolność organizmu!

Zapisując się na systematyczne zajęcia z rehabilitacji ruchowej,możesz mieć pewność, że odczuwalnie zwiększysz wydolność organizmu, udoskonalisz cechy motoryczne takie jak zwinność, szybkość czy skoczność, a także rozwiniesz lub poprawisz sprawność psychofizyczną. Ponadto pomożemy Ci w korygowaniu wad postawy i utrwalaniu nabytych umiejętności. Jeśli wykażesz taką chęć – pokażemy Ci tak indywidualnie dopasowane ćwiczenia do domu, które będziesz mógł wykonywać o dowolnej porze. Dwutorowo poprowadzona rehabilitacja przyspieszy efekty i pomoże utrzymać je na dłużej!